בלוג

ההשפעות החיוביות של עיסוי – חובה לדעת

רבים מאיתנו שמחו לקבל עיסוי מקצועי במהלך חייהם. יתכן שזה היה במסגרת טיול בחו"ל , עיסוי ספא, עיסוי זוגי מפנק או אפילו עיסוי רפואי להקלה על כאב. במאמר הנ"ל ננסה להבין טוב יותר מהן ההשפעות החיוביות של המסאג' על הגוף שלנו ועל המצב המנטלי של מקבל הטיפול .

ישנם 3 סיבות פיזיולוגיות למה "נעים" לנו

1.. האפקט הפיזיולוגי – מתחת לעור ישנם קצוות של עצבים שמפעילים תאי חישה (רצפטורים ) לחמישה מצבים ( חום , קור , לחץ , כאב ומגע ).

במהלך המגע הטיפולי מופעל חוש החישה של המגע ואנחנו מרגישים תחושה נעימה . ההסבר נובע מזה שמערכות העצבים והעור בנויות משכבה עוברית שנקראת אקטודרם שהיא שכבה עוברית של מערכת של נוירוטרנצמיטורים . ברגע שאנו מקבלים עיסוי על שטחהעור המידע מגיע למוח והוא מפריש חומרים דמויי הורמונים שנקראים אנדורפינים ( חומר כימי המצוי באופן טבעי במוח ונותן הרגשה טובה ) .

2. שיפור זרימת דם ולימפה –

מערכת הלימפה – הינה המערכת המנקזת ומסלקת פסולת שומנית אל דרכי הפינוי מהגוף , למערכות השתן והצואה. מערכת זן הינה חלק ממערך החיסון שלנו והיא מכילה ליקוציטים ולימפוציטים שהם תאים ואיברים המבטיחים את בריאות הגוף ,תפקידם לשמור ולהגן על הגוף מפני פלישה של זיהומים .

שמערכת חיסון חזקה היא נלחמת בזיהומים , ברגע שמשפרים את זרימת הלימפה –אנו עוזרים למערכת הלימפה להיות יותר חזקה חיסונית.

העיסוי עוזר בהמרצה ובהרגעה . הוא תורם לפעילות המערכת הפראסימפטטית ובעיקר תורם למערכת הדם- ורידית .תוך כדי עבודת העיסוי מאיצים את זרימת הדם בגוף של כל השרירים.כל האיברים מקבלים מנת דם חדשה שזוהי מנה מעורבבת של חמצן ,מזון , ואנדורפינים לגוף. הזרימה החדשה הזו של הדם מאפשרת תחזוקה פיזית טובה יותר .

השפעה חיובית נוספת שיש להזרמה מואצת של דם במערכת הדם הינה הקטנת בצקות – בצקות אלו הנוזלים בין התאים שעומדים במקום מסוים בגוף ,מעין תאי הפרדה מיותרים . הבצקת הינה המקור לכאב

3. שחרור שרירים תפוסים והוצאת פסולת מהגוף

השרירים , הגידים ,והעצמות מבצעים עבודה מאסיבית במשך כל היום , אנו מפעילים אותם יותר מידי בצורה לא מאוזנת

העיסוי עובד על הרקמות הרכות ולא על הקשות ( רקמה קשה – הינה עצם ) זאת אומרת העבודה היא על שריר ,רצועה ,גיד ,רקמת חיבור, כלי דם או עצב.

העיסוי מסייע לכמה פעולות בו זמנית : להכין את השריר לפעולה , מפנה תוצרי לוואי של עבודתו של השריר , עוזר להגמיש אותו ,להפריד בין סיביו שלא ידבקו , מותח אותו , מאריך אותו ומגביר זרימת דם

אחת המטרות העיקריות שלנו במסגרת המסאג על השרירים היא לשחרר שרירים תפוסים

שריר תפוס – גורם לכאב בגלל שאין בו זרימת חמצן טובה , כל ירידה בהספקת החמצן גורמת לכאב. העבודה על השרירים משפרת את זרימת הדם ומשחררת את מצב השריר לתפקוד נורמלי .

השפעות חיוביות על מערכות גוף נוספות:

מערכת העיכול :

העיסוי עוזר להפעיל ולהניע את פעולת המעיים , מגביר את פעילות הבלוטות ומניע את הדם .התוצאה מתקבלת היא עיכול מהיר ויעיל עם יציאות מעיים נורמאלית יותר

מערכת נשימה :

העיסוי עוזר לשחרר את השרירים הבין צלעים , פותח את החזה , מגביר את התנועתיות שלו ובכך מאפשר הגדלת נפח הריאות ומשפר את הנשימה עצמה

מערכת עצבים :

השפעה מרגיעה את מערכת העצבים

למידע נוסף מהן ההשפעות החיוביות של מסאג' על ילדים ניתן לפנות ל- https://www.natylipman.co.il/

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.